КРЕМІНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 21 листопада 2017 року № 1508

Про виконання заходів Програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в Кремінському районі на 2016 - 2017 роки за 9 місяців 2017 року

Програма розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в Кремінському районі на 2016 – 2017 роки затверджена рішенням сесії районної ради від 24 грудня 2015 р. № 3/3, розроблена на виконання Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», нормативних актів Кабінету Міністрів України, що стосуються формування та реалізації державної політики у сфері розвитку підприємництва.

Станом на 01 жовтня 2017 р. кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва  (за даними Рубіжанської ОДПІ) становить 1602 одиниці, з них:

- малих підприємств - 420 одиниць,

- фізичних осіб-підприємців - 1182 одиниці.

Чисельність зайнятих у секторі малого і середнього  підприємництва 3593 особи (включаючи фізичних осіб-підприємців), в тому числі:

- на малих підприємствах (включаючи мікропідприємства) - 2110 осіб,

- фізичних осіб-підприємців з найманими  працівниками - 1483 особи.

Кількість фізичних осіб-підприємців, що сплачують податки, із загального числа,  становить 1135 осіб, або 96 %.

Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів за 9 місяців 2017 року від суб’єктів малого підприємництва склала майже  – 110 млн. грн., в т.ч.:

-  від малих підприємств району – 92 млн. грн.,

- від фізичних осіб-підприємців – 18 млн. грн.

Частка надходжень від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів  складає  63%.

Кількість зареєстрованих фермерських господарств  становить 97 одиниць. Площа земельних ділянок, що використовується  фермерськими господарствами - 15,6 тис. га.

Велика увага приділяється підготовці, перепідготовці і підвищенню кваліфікації кадрів для підприємницького сектора. Так, з  метою залучення безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, до підприємницької діяльності шляхом організації професійного навчання за професіями, які сприяють організації власної справи з початку поточного року пройшли професійні навчання 247 осіб з числа безробітних, в тому числі: 67 - молодь до 35 років, 74 - жінки, 2 особи, які мають інвалідність. 

Інфраструктуру розвитку та підтримки підприємництва району складають: Центр надання адміністративних послуг Кремінської  райдержадміністрації та один  міської ради, бізнес-центр, 5 кредитних спілок, 2 банківські установи, страхова компанія, 3 громадських об’єднання підприємців.

За 9 місяців 2017 р. до адміністратора районного ЦНАПу за консультацією звернулось 5034 особи, надано адміністративних послуг - 4931, відмов у наданні адміністративних послуг - 103, зареєстровано звернень - 5034. До відділу у Кремінському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за консультацією звернулось 3004 особи, відмов у видачі декларацій - 0. До державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців при ЦНАПі звернулося 387 осіб, відмов у реєстрації – 1, до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень звернулось 765 осіб, відмов у реєстрації – 11.

З метою обговорення актуальних проблем розвитку підприємництва в районі та вишукання можливостей щодо їх вирішення в райдержадміністрації проводяться засідання Ради промисловців та підприємців та засідання робочої групи з сприяння розвитку підприємництва.

Одним з інструментів підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва є максимальне залучення до участі у конкурсних відборах бізнес-проектів з розвитку власної справи та працевлаштування населення, у т.ч. внутрішньо переміщених осіб та доведення до широкого загалу  підприємців інформації щодо виставкових заходів, форумів тощо.

Значну роль  щодо залучення  проектів з фінансової підтримки підприємців відіграють громадські організації. Активним учасником з розбудови бізнес-середовища в районі є громадська організація  «Кремінська бізнес-асоціація», завдяки якій проводяться бізнес-тренінги, надаються консультації з започаткування власної справи та  розробки бізнес-планів.

         Щороку до Дня підприємця в районі проводяться урочистості, на яких відмічають грамотами та відзнаками найбільш успішних та соціально орієнтованих підприємців району. 

З метою розвитку коопераційних зв’язків, інформування підприємців про можливості здійснення експортної діяльності та виходу на нові ринки суб’єкти господарювання активно залучаються на  виставкові заходи  різного рівня. Так, місцеві сільгоспвиробники постійно беруть участь у ярмаркових заходах, що проводяться як в районі, так і в області. До участі у місцевих ярмарках долучаються виробники із інших районів області.

         Реалізація регуляторної політики в сфері підприємництва здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства. З початку року органами місцевого самоврядування Кремінського району було прийнято 45 регуляторних актів, проведено 51 базове, повторне та періодичне відстеження результативності. Прийняття регуляторних актів здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових актів та з застосуванням М - Тесту малого підприємництва.

         У районі працює «гаряча лінія» для суб’єктів підприємництва, на яку можуть звернутися всі підприємці району з різних питань, що стосуються підприємницької діяльності: надання роз’яснень, консультацій тощо.

         Інформація про хід виконання заходів програми, про регуляторну політику, про новини в законодавстві, організацію та проведення  тренінгів, семінарів, засідань, конкурсів здійснюється через місцеві засоби масової інформації та розміщується на сайті райдержадміністрації.

Враховуючи вищевикладене, колегія райдержадміністрації відзначає, що виконання заходів Програми здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні», інших програмних, законодавчих та  нормативно - правових документів щодо регулювання та розвитку малого і середнього підприємництва.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 119 Конституції України, ч. 2 ст. 16, ч. 2 ст. 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

 

1. Рекомендувати Кремінському районному центру зайнятості щоквартально до 5 числа наступного кварталу надавати узагальнену інформацію щодо організації професійного навчання місцевого населення за професіями, які сприяють організації власної справи, та надання одноразової допомоги на започаткування підприємницької діяльності.

 

2. Рекомендувати міському, селищному та сільським головам:

 

1) вважати головним напрямком розвитку громади розширення підприємницької діяльності з метою створення нових робочих місць і одержання додаткових коштів до бюджету та направити зусилля на розвиток підприємництва  на підпорядкованій території;

 

2) за наявності вільних приміщень державної та комунальної власності, що можуть бути передані в оренду, сприяти їх передачі у користування суб’єктам підприємницької діяльності для розвитку своєї діяльності і організації нових робочих місць;

 

3) забезпечити неухильне виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарювання» та інших нормативно-правових актів, що регулюють здійснення державної регуляторної політики;

 

4) використовувати  онлайн - інструмент  з Розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва під час застосування М-тесту та залучати широке коло бізнес-громадськості до процедури обговорення  проектів регуляторних актів з метою підвищення  якості  підготовки  проектів регуляторних актів, полегшення процесу обрахування вартості адміністративних процедур/адміністративного навантаження  суб’єктів малого підприємництва  в ході проведення  М-тесту;

 

5) забезпечити  виконання Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та повідомляти Антимонопольний комітет України  про чинну  державну допомогу, про внесення змін до чинної  державної допомоги та  про нову  державну допомогу  у законодавчо встановлені строки.

 

3. Відділу підприємництва та торгівлі управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації забезпечити  проведення  широкої інформаційної кампанії про можливості  участі  діючих суб’єктів підприємництва та місцевого населення у  міжнародних конкурсних  програмах та проектах щодо започаткування  власної справи або  розширення існуючого бізнесу за рахунок створення додаткових робочих місць, в  т.ч. для  вразливих груп населення.

 

4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

 

 

 

Голова районної державної адміністрації                                   Н.В. Чехута