Прес-центр28 cічня 2020, 09:01

До уваги роботодавців: про легалізацію трудових відносин.

Кремінська райдержадміністрація нагадує суб’єктам господарювання – юридичним особам та фізичним особам-підприємцям про необхідність дотримання вимог законодавства про працю та зайнятість населення.
Роботодавці мають пам’ятати, що використання нелегальної праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність. Адже не оформлені трудові відносини позбавляють працівника мінімальних державних гарантій і робить його незахищеним. Крім того, така ситуація породжує недобросовісну конкуренцію та негативно впливає на наповнюваність бюджету району.
Однією із умов легалізації трудових відносин є укладення трудового договору з найманими працівниками.
Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 визначено, що роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу ДФС до початку роботи новоприйнятого працівника).
Якщо вказані вимоги законодавства не виконуються, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю несуть відповідальність у вигляді штрафу згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України у випадках:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (141 690 грн.);
- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (14 169 грн.);
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (47 230 грн.);
- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (47 230 грн.);
- недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (14 169 грн.).
Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 р. становить 4 723 грн.
Просимо врахувати вищевикладене у роботі та привести свої взаємовідносини із найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства України.
Також нагадуємо, що у разі створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних за направленням центру зайнятості, ви маєте можливість скористатися такою послугою служби зайнятості як «Компенсація роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи.
У разі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості, на умовах строкових трудових договорів ви маєте можливість скористатися такою послугою служби зайнятості як «Компенсація роботодавцям витрат на заробітну плату».
Компенсація витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців.
Фінансування вище зазначених заходів здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За більш детальною інформацією щодо працевлаштування осіб за направленням центру зайнятості звертайтеся до Кремінського районного центру зайнятості за адресою: м. Кремінна, пл. Красна, 6 Б або за телефоном 2-10-83.