Прес-центр26 квітня 2019, 11:04

Сьогодні відзначають 33-річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Цього року минає 33 роки з моменту аварії на Чорнобильській АЕС.
Згадати події того часу, а також вшанувати пам'ять ліквідаторів аварії до пам’ятного знаку померлим «чорнобильцям» прийшли керівники району і міста, представники районного товариства «Союз Чорнобиль», представники Національної поліції і рятувальної частини, мешканці міста, молодь. 
Під час заходу голова районної ради Володимир Прокопенко та заступник голови райдержадміністрації Лариса Махура відзначили грамотами адміністрації та районної ради ліквідаторів Віктора Кравченка, Олександра Мартиненка та Івана Мартинця.
Зокрема, Лариса Махура сказала таке: «Ми низько вклоняємось нашим землякам і всім учасникам ліквідації техногенної катастрофи. Здоров’я вам - живим бійцям з "мирним" атомом, вічної пам’яті тим, кого вже немає з нами". 
До зібрання також звернувся голова районного товариства «Союз Чорнобиль», ліквідатор аварії на ЧАЕС Анатолій Мельник. В свою чергу він побажав «чорнобильцям» здоров’я та виразив сум, що близько 60 «чорнобильців» району вже пішли з життя. Також він подякував районній владі за підтримку і розуміння проблем людей саме цієї категорії. 
Музичними виступами свою шану ліквідаторам висловили аматори районного будинку культури.
Захід завершився хвилиною мовчання за загиблими та покладанням квітів до пам’ятного знаку.
Як відомо, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.