Прес-центр20 жовтня 2020, 14:10

Вибори – 2020: про дотриманням правил пожежної безпеки на виборчих дільницях

Вибори – 2020: про дотриманням правил пожежної безпеки на виборчих дільницях.

З метою вжиття організаційних і практичних заходів, направлених на забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час підготовки і проведення до місцевих виборів 25 жовтня 2020 р., Кремінським міськрайонним відділом ГУ ДСНС України у Луганській області були проведені комісійні обстеження об'єктів, які будуть задіяні у виборчому процесі.

Під час проведених обстежень перевірялося стан утримання електричних мереж та обладнання, систем опалення, газового обладнання, евакуаційних  шляхів та виходів, а також забезпечення приміщень первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками). Керівникам об’єктів надано практичну та методичну допомогу по забезпеченню пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях, розташованих не території району.

Кремінський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Луганській області інформує про загальні вимоги забезпечення пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях:

Обслуговуючий персонал та особи, залучені для роботи на виборчих дільницях, повинні бути ознайомлені з даними вимогами пожежної безпеки.
Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть керівники установ, підприємств й організацій, на об’єктах яких розміщаються виборчі дільниці.
На керівників цих об’єктів покладаються обов’язки по утриманню приміщень виборчих дільниць, як і будинків у цілому, у яких вони розташовані, у безпечному протипожежному стані, забезпеченню їх первинними засобами пожежогасіння, а також своєчасному й повному виконанню протипожежних заходів, запропонованих органами державного пожежного нагляду.
Контроль за дотриманням правил пожежної безпеки на виборчих дільницях покладається на голів виборчих дільниць, а під час їх відсутності - на чергових по виборчим дільницям.
Черговий по виборчій дільниці при заступанні на чергування, у період чергування та перед зачиненням приміщень, зобов’язаний перевіряти їх протипожежний стан, наявність і справність засобів пожежогасіння, зв’язку, стежити за дотриманням протипожежного режиму при експлуатації електроустаткування, утриманням евакуаційних шляхів та виходів, а також за забезпеченням установленого режиму паління. При виявленні недоліків черговий по виборчій дільниці повинен прийняти невідкладних заходів щодо їх усунення.
Приміщення, в яких розташовані виборчі дільниці, повинні бути забезпечені справними сертифікованими вогнегасниками, не менше двох вогнегасників на кожну виборчу дільницю та кошмою.
Внутрішні пожежні крани повинні бути справними, доступними до використання. Кожен пожежний кран має бути укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Пожежний рукав необхідно утримувати сухим, складеним в «гармошку» або подвійну скатку, приєднаним до крана та ствола.
У приміщеннях виборчої дільниці на видних місцях біля телефонів слід вивішувати таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежної охорони.
На період проведення на виборчій дільниці масових заходів, для підтримання порядку, повинні призначатися відповідальні особи.

 

Лише дотримання правил пожежної та техногенної безпеки забезпечить життя та здоров’я громадян.

 

 

За інформацією Кремінського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Луганській області