Прес-центр12 cічня 2021, 14:01

Водохреще: як зануритись в ополонку правильно і без поганих наслідків для здоров’я

Водохреще: як зануритись в ополонку правильно і без поганих наслідків для здоров’я.

Водохреща, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня.Воно є останнім святом  різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки – 12 днів Коляди між Різдвом та Водохрещем.

Віруючі в усьому світі згадують цього дня важливу подію в житті Ісуса Христа - його хрещення в річці Іордан. Його здійснив пророк Іоан Предтеча, якого згодом також стали називати Хрестителем.

Це свято також іноді називають Богоявленням. Цю назву воно отримало через диво, яке сталося прямо під час хрещення. На Ісуса з небес зійшов Святий дух, який являв собою голуба, і назвав його сином. Таким чином було засвідчено, що Ісус також є Сином Божим.

Головний символ Водохреща - вода. Саме з нею у цей день пов'язані основні традиції та ритуали. Вважається, що 18, 19 січня вона має особливу силу зцілення. Саме тому на Водохреще у всіх храмах, окрім святкової молитви, проводять освячення води. Це потрібно для того, щоб люди  могли забрати її додому.

Зберігають хрещенську водичку, як правило, упродовж року, вважаючи, що всі 365 (чи 366) днів вона має чудодійні здібності.

Ще одна невід'ємна традиція Водохрещи – масове купання у водоймах, які до цього були освячені священиком. Здійснюють його за будь-якої погоди.

Для того, щоб свято не обернулося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Щорічно рятувальники району дбають про безпеку цих заходів, здійснюючи роз’яснювальні бесіди з населенням, встановлюючи пости чергових на визначених заздалегідь місцях масового купання.

Про що треба знати і пам’ятати, якщо ви все ж таки вирішили зануритись у січневу водичку:

здійснювати занурення треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега під доглядом рятувальників та медичних працівників;
перед купанням необхідно розігріти тіло;
до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг, – краще у черевиках або вовняних носках для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам ковзати на льоду. Йдучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою – ідіть повільно та уважно;
занурюватися найкраще по шию, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
 не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід і фруктів з попередньо підготовленого термоса.

Протипоказано крижані водні процедури людям з хронічними захворюваннями сердцево - судинної, ендокринної, сечостатевої та нервової систем, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, які страждають на інфекційні, дерматологічні та онкологічні захворювання, тим хто знаходиться у стані алкогольного сп’яніння.

Не рекомендовано купання в ополонці дітям та вагітним жінкам.

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду.