Прес-центр13 квітня 2018, 08:04

Як виглядає цінова ситуація на споживчому ринку Кремінського району.

Відділом підприємництва та торгівлі управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації щодекадно здійснюється моніторинг цін на соціально значущі товари на споживчому ринку району. Інформація щодо середніх роздрібних цін на основні продукти харчування постійно надається до облдержадміністрації для узагальнення.
З початку 2018 року спостерігається тенденція підвищення роздрібних цін на деякі групи продовольчих товарів. Під час моніторингу виявлено здороження роздрібної ціни на наступні соціально значущі продовольчі товари: хліб та хлібобулочні вироби до 5 %, на м'ясо та м’ясну продукцію до 5 %, на молоко та молочну продукцію до 8 %, на ковбасні вироби 1 ґатунку до 7 %. 
 Згідно аналізу стану середніх роздрібних цін соціально значущих продовольчих товарів по Луганській області найдорожчими продуктами в районі є сало та м'ясо, в т.ч. м'ясо птиці. Також необхідно відмітити збільшення роздрібних цін на овочеву продукцію (моркву, буряк, капусту, цибулю) від 10% до 30%. 
З початку року відносно стабільними залишаються ціни на яйце куряче, крупу гречану, картоплю та цукор. 
Загалом темпи зміни цін на основні продовольчі товари протягом березня-квітня 2018 року на споживчому ринку району не перевищують темпів, що спостерігаються в цілому по Луганській області, а середні роздрібні ціни району знаходяться в межах середньообласних роздрібних цін, що склалися на продовольчу групу товарів. 
Поряд з іншими причинами підвищення роздрібних цін на продукти харчування, необхідно відзначити припинення державного цінового регулювання ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів. Так, скасована необхідність застосування суб’єктами господарювання граничних розмірів торговельних і постачальницько-збутових надбавок на окремі види продовольчих товарів.
Цінова ситуація на основні продовольчі товари в районі залежить від загальноекономічних тенденцій, які мають місце на споживчому ринку як Луганської області так і України.
Товарна насиченість продуктами харчування в Кремінському районі відповідає попиту населення, ситуація на споживчому ринку стабільна.

За інформацією відділу підприємництва та торгівлі управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації