12 квітня – ПАМ’ЯТКА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ЯКІ ПЕРЕТИНАЮТЬ КОРДОН З РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ

Громадяни України, які збираються здійснити візит до Російської Федерації, перебувають під правовим і юридичним захистом своєї країни — України.

У випадку посягань спецслужбами Російскої Федерації на здоров’я і свободу громадян України і членів їх сімей з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України, Консульський відділ посольства України в РФ та Служба безпеки України гарантують захист і допомогу.

Підставою для звернення до Дипломатичного представництва чи Консульської установи України в РФ та Служби безпеки України є:
— затримання;
— негуманне поводження;
— фізичний та психологічний тиск на особу з боку правоохоронних органів РФ або окремих осіб.

Для оптимізації реагування дипломатичної чи консульської установи України, на можливі порушення прав громадян України і прав членів їх сім’ї, необхідно стати на консульський облік у відповідній установі.

Громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно звернувся до СБ України.

Гаряча лінії консульського відділу Посольства України в РФ: +7 919 768 77 96
Електронна пошта:
gc_ru@mfa.gov.uagc_ru@list.ru

“Лінія довіри” 3 Управління (з дислокацією у м.Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в
Донецькій та Луганській областях
(06452) 4-42-81
Електрона пошта:
usbu_lug@ssu.gov.ua