Прес-центр12 серпня 2019, 16:08

З 1 жовтня 2019 року пільги на оплату комуналки будуть монетизовані

З 1 жовтня 2019 року пільги на оплату комуналки будуть монетизовані.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», з 1 жовтня п. р. передбачається надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Управління соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, щомісяця розраховує суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Виплата розрахованої суми пільги буде здійснюватись у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів в АТ «Ощадбанк».

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з  місяця, що настає за місяцем подання такої заяви,  у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк».

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до управління  соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк». Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

В перехідний період управлінням соціального захисту населення проводиться робота з уточнення актуальних даних пільговиків, доповнення інформації в Реєстрі пільговиків, в тому числі номери мобільних телефонів.

Для звірки даних звертайтеся до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Кремінського УСЗН за адресою: м. Кремінна, вул. Побєди, 1а, другий поверх, кабінет № 206.